1 HFT závod 16.června 2012

Report z 1 HFT závodu

1 HFT závod

V sobotu 16tého června jsem si dovolil uspořádat první HFT závod, tedy závod kde bylo zapovězeno šahat na nastavení puškohledu během závodu. Jedinej kdo toto porušil jsem byl já osobně, vyplatí se jedno … zkontrolovat nástřel :-)

Celý týdne před závodem bylo deštivo, v den závodu pařák jak ve skleníku, několikrát se mnou málem švihlo o zem když jsem se prudce zvednul a nebyl jsem v tom zdaleka sám.

Očekával jsem učast alespoň 10ti střelců, nakonec se nás sešla slušná partička 21 lidí z nichž jeden odpískal střelbu pro nepoužitelnost optiky a 2 pro přílišnou hladinu alkoholu a nevyspání po pařbě na Otvíráku :-).

A jeden střelec se bál že by propadl – a co ?... já shořel ve vlastním závodě jak papírovej čert …

První kolo závodu se šlo podle pravidel HFT – tedy zákaz šahání na nastavení optiky + dodržovat předepsané polohy – STOJ , KLEK nebo LEH.

Na některých stanovištích bylo možno polohu vybrat ze dvou možných, na některých stage byla poloha volná.

30% terčů mělo redukovanou Killzonu a to v rozsahu 15 – 22 mm.

6 terčů bylo na vzdálenosti do 10ti metrů a to jak s redukcí tak s killzonou 40 mm, ovšem předepsaná poloha ve stoje.

Na příště bude sklopka ve výši cca 250cm na 10 metrů a poloha v leže :-)

Maximální vzdálenost terče měla být 41 metrů – to by mně nesměl pomáhat extrémista Markr 2 jeho sklopky byly tak daleko že to přístě radši přeměřím ,,, v druhém kole mně jedna vyškolila jinak jsem měl 100%.

Závod byl vypsán na 15 stanovišt po dvou terčích tedy dohromady 30 terčů, z toho 26 krysopotkanů a 4 terče Markrmade.

Startovní koridor byl maximálně 150 metrů dlouhý, a byl bezbariérový, Patrik z Děčína ( jak všichni víme je vozíčkář ) si liboval.

Vítězem závodu se po rozstřelu stal Mark5 a vyhrál kufr na dlouhou zbraň.

Kufr je kvalitní a do příštího závodu bude opět připraven jako cena – ne tento kufr není putovním pohárem – kufr bude nový jiný.

Cenu do závodu věnoval Michal Suchomel z firmy Aeron Brno.

Počasí nám přálo, slunečno – pařák jak v prádělně, v lese bylo ovšem krásně, záměrně jsem pro zádvod vybral jehličnatý les, a udělal jsem podle mne dobře žádné klíště jsem na sobě nenašel a doufám že i ostaní jsou bez kousanců.

Vlastní závod nebyl z 96 % bez záludností … až na jednu sklopku kterou pomocník Markr5 otočil o cca 70 stupnu a z líszatka killzony byl videt jen srpeček, Martine to byl gurmánský zážitek.

A dvě krysy se lehce skrývaly za klacek který z části kryl killzonu – to byl dobrý nápad.

Do druhého kola jsem vletěl nadopovanej Kofolou a s optikou seřízenou, ono střílet a mít osnovu šouplou bočně o 16 kliků a výškově o 12 tak to je dost mizérie.

Vyměnil jsem i střelivo místo JSB Exact jsem si vzal H&N Field Target Trophy ... drahá berlička ale výsledek se mně líbí :-)

Děkuji všem za příjemnou sobotu a pomocníkům děkuji za pomoc při smotávání špagátů a Larimu za demontáž sklopek.

Teším se na další závod který by měl být 14tého Července na tom samém místě.